MenüTürkiye Yazarlar Birliği Adıyaman Şubesi

Ferhat Koç Özgeçmişi

Milli Gazete Ankara temsilcisi…
Ankara doğumlu(11.06.1949).İlk ve orta öğrenimini Etimesgut’ta tamamladı. Lise’yi Ankara Gazi lisesinde okudu. Ankara ilahiyat Fakültesi’nden mezun oldu(1973)…
T.C. Diyanet İşleri Başkanlığında (1973-1975) ve Vakıflar Genel Müdürlüğü’nde (1975- 1978) yıllarında görev yaptı. Bilahare Milli Gazete Ankara Temsilciliği görevine başladı(1979)… 1979 yılından itibaren Milli Gazete’nin Ankara Temsilcisi olarak basın dünyasında çalışmaktadır. Milli Gazete’de 10 yıl devamlı olarak köşe yazdı. Köşe yazılarının dışında seyahat yazıları ile röportajları gazete’de yayınlanmıştır bu süre içerisinde.
Milli Gazete’nin dışında Yeni devir gazetesi’nde ve Panel Dergisi gibi çeşitli dergilerde yazıları yayınlanıştır.
Yazılarından dolayı çeşitli sivil toplum kuruluşlarından ödüller almıştır. Bağımsız Çelik-iş sendikasından “İşçi Hakları”,Batı Trakya derneğinden “ Ahmet Sadık barış Ödülü”, Irak Büyükelçiliğinden “ Barış ve Özgürlük” ödülünü, MÜSİAD’dan “Bosna-Çeçenistan Dayanışma” ödülünü, Gümüşay’dan “Çevre “ödülünü ve Bem-Bir-sen’den(Belediye memurları sendikası) Belediye çalışanlarına destek ödülünü aldı.
Türkiye yazarlar Birliği, Parlamento muhabirleri Derneği ve Kültürler arası dostluk ve Kardeş vakfı (Kavrak-sırf) mütevellisi ve yönetim kurulu üyesi. Esam (Ekonomik ve sosyal araştırmalar merkezi) üyesi. CANSUYU (yardımlaşma ve dayanışma Derneği) üyesi ve disiplin kurulu üyesi.
Evli, üç kız çocuğu ve iki torun sahibi…
Ortadoğu,Uzakdoğu,Balkanlar,Orta Asya, Afrika ve Kuzey Afrika’da ziyaret ettiği ülkeler ise; Libya,Fas, Mısır,Tunus, Nijer, Nijerya, Suudi Arabistan. Sudan, B.A.E.’leri, Irak,Suriye,Ürdün, İran, Pakistan, Afganistan, Enonezya, Malezya, Singapur, Rusya, Azerbaycan,Türkmenistan, Özbekistan, Kazakistan, Romanya,Yunanistan, Batı Trakya, Bosna-Hersek, Avusturya, Almanya, Belçika, Hollanda,Fransa,İtalya, Kıbrıs…